Sydoruk Viktor Сидорук Віктор
Скачать 40.15 Kb.
НазваниеSydoruk Viktor Сидорук Віктор
Дата конвертации11.04.2013
Размер40.15 Kb.
ТипДокументы
Sydoruk Viktor
Сидорук Віктор ( нар. 4 вересня 1937 року), видатний український стрілець з луку, учасник Олімпійських ігор (1972), перший чемпіон СРСР (1963), чемпіон Європи (1970) і світу (1973) в особистих змаганнях, багаторазовий рекордсмен світу. Головний тренер збірних команд СРСР, Іспанії, Італії, України (з 2000 року)
Він знав як запалять олімпійський вогонь
Віктор Сидорук – знакова фігура у стрільбі з луку, перший (1963) і багаторазовий чемпіон країни, перший чемпіон Європи (1970), перший чемпіон світу(1973). Тренер, який привів до олімпійських нагород представників різних країн (1976 – СРСР), (1992 – Іспанії), (1996 – Італії), (2004, 2008 – України).

Ріс міцним хлопчиком, тож спочатку захопився боксом, пізніше боротьбою, тому вибір майбутньої професії не склав труднощів – Львівський інститут фізкультури. Виконав норму майстра спорту з боротьби, почав працювати в інституті фізкультури інспектором зі спортивно-масової роботи і виконував обов’язки голови правління спортивного клубу. На обласні змагання треба було виставити команду зі стрільби з луку у складі трьох спортсменів, а в інституті таких було тільки два. От і вирішив, що стане третім учасником. За короткий час перед змаганнями при допомозі заслуженого майстра спорту Миколи Калиниченка засвоїв ази стрільби і допоміг команді вдало виступити. Відтоді став лучником і, вже через два роки став першим чемпіоном Радянського Союзу у цьому виді спорту. Згодом успішно виступив на міжнародних іграх молоді ГАНЕФО в Джакарті. Дуже вдалим став сезон 1970 року – абсолютний чемпіон Європи, абсолютний чемпіон СРСР ( п’ять особистих золотих медалей і 12 рекордів СРСР). Одночасно працював з молодими спортсменами, які перемагали на високому рівні: Юрій Михайлов був абсолютним чемпіоном країни серед молоді, Михайло Пєунов – чемпіоном СРСР серед дорослих, Надія Лонська – краща лучниця Збройних сил. Ще перебуваючи серед діючих спортсменів, отримав звання заслуженого тренера України. Після успішного виступу на чемпіонаті Європи переїхав до Києва – столиця кращих забирала до себе. Цьому посприяло, що лікарі порадили змінити вологий львівський клімат, при якому діти часто хворіли.

Про високу самодисципліну Сидорука говорить не один факт, тому, коли його підопічні починають «скиглити» про надмірні тренувальні навантаження, про жорстку вимогливість до виконання усіх його завдань, хочу пригадати давно забуті випадки з його спортивної кар’єри.

1973 року чемпіонат СРСР проходив у Кишиневі, Сидорук впевнено лідирував, але напередодні вирішального дня розійшлася чутка, що Віктор погано себе почуває, має різкі болі в області живота. Цілу ніч лікар команди провів безсонну ніч в номері лідера, намагаючись бодай якось погасити спортсменові болі. І яким було здивування усіх учасників, коли вони побачили Сидорука з луком, який готувався до стрільби. Відомо, що вдала стрільба вимагає твердої руки, влучного ока і спокійних нервів, а тут ніч без відпочинку… Того дня Сидорук встановив новий рекорд країни. Або чемпіонат світу 1973 року у Греноблі (Франція):була така сильна злива, що змагалися, стоячи на дерев’яних щитах-плотах. Організатори заставили учасників стріляти в один день усі чотири дистанції. Сильний вітер відносив стріли за межі стрільбища. Було нелегко всім, бо непогода для влучної стрільби аж ніяк не годиться. Тим почесніша була перемога 36-річного українського лучника.

Модне «омолодження» збірної команди заставило його швидше, ніж він сам би хотів, залишити чинну кар’єру спортсмена і почати керувати молодим поколінням радянських лучників.

Згодом успішного тренера, який вміє досягати результатів, запросили тренувати збірну Іспанії, яка хотіла вдало виступити на своїй землі в Барселоні. Сидорук привів ту команду до золотих медалей, хоча раніше про іспанців у цьому виді спорту було тихо. Про ту Олімпіаду 1992 року має цікаві спогади, як готувалися запалювати олімпійський вогонь.

Дотепер залишається одним з найвдаліших способів той, який продемонстрували організатори Ігор 1992 року у Барселоні. Тоді вони приготували сюрприз – символічний вогонь, що горів усі дні змагань, було запалено умілою рукою 36-літнього каталонського лучника Антоніо Ребельо. І підготував його до цього урочистого моменту прославлений у минулому львівський лучник Віктор Сидорук, випускник ЛДУФК 1960 року.Тоді, у 1992 році, Віктор Васильович був головним тренером збірної Іспанії і саме йому доручили підготувати важливий момент у процедурі запалювання вогню. Про це він розповів мені, перебуваючи у рідному місці на чемпіонаті України.

  • Розкажіть, будь ласка, як ви потрапили до кола тих, кому довірили таку таємницю?

  • Я вже півтора року працював старшим тренером збірної Іспанії, готував лучників цієї країни до виступу на олімпійській арені. Антоніо Ребельо був серед стрільців, з якими я розпочинав роботу. Та його результати тоді не претендували на місце в основній команді, тому він з нами до олімпійського виступу не готувався. Коли в когось з режисерів церемонії відкриття виникла ідея запалити вогонь з далекої відстані за допомогою стріли, організатори звернулися до мене і попросили підготувати людину, котрій доручать почесне завдання. Я запропонував досвідченого лучника Антоніо Ребельо, котрий ще недавно був членом збірної команди. Для нього не складно було потрапити з кількох десятків метрів у простір над чашею, де палатиме вогонь. До того ж, Антоніо був місцевим спортсменом - каталонцем, а ще – інвалідом (тому він виїхав на арену в інвалідному візку). Треба було тільки придумати, як донести вогонь на вістрі стріли, аби він не згас у повітрі. Коли ці технічні проблеми вирішили, Антоніо і на репетиції, і під час урочистого відкриття, попри хвилювання, не схибив. Стріла донесла вогонь на вершечок чаші, де одразу ж спалахнуло полум’я. Цікаво, що ту стрілу потім довго шукали, бажаючи мати таку олімпійську реліквію, але, здається, так і не знайшли…

Хочу ще розповісти бодай коротко про сім’ю Віктора Васильовича, який часто приїжджає до рідного міста, де прожив майже тридцять років, де поховані його батьки. Одружився ще на першому курсі інституту з дівчиною, яку знав ще зі школи – пані Світлана закінчила Львівський медичний інститут, працювала хірургом. Мають двоє дітей, які знайшли собі роботу за кордоном. Син Віктор, теж майстер спорту, допомагав батькові під час роботи з італійською командою і залишився працювати у Римі, а донька Тетяна живе з сім’єю у Мюнхені, виховує для дідуся онуків.

Похожие:

Sydoruk Viktor Сидорук Віктор iconВіктор Березяк. Анти – Хатти (Шумери-Венеди) Атланти і Атлантида
У VI ст н е письмові джерела вперше фіксують згадку про народ із цією гучною, але
Sydoruk Viktor Сидорук Віктор iconУкраїнська Зернова Асоціація
...
Sydoruk Viktor Сидорук Віктор iconСписок зареєстрованих об’єднань громадян Назва об'єднання Керівник організації Дата Номер Юридична адреса Телеф реєстрації
Львівське відділення Ліги Гончаровський Віктор 01. 04. 1993 3 79054, м. Львів, 623220
Sydoruk Viktor Сидорук Віктор iconМастер из «суйтского треугольника» n176 lipinsky viktor painting md-02. jpg
Казалось бы, в маленькой Латвии с ее любовью к изобразительному искусству все художники известны — от звезд первой величины до студентов...
Sydoruk Viktor Сидорук Віктор iconБордосский Дог Кобели Класс беби
Лавли фром бордо кох-и-нор рыж с кр. М., 25. 07. 06., Ркф 1983982, kwe 04 (Viktor Dei Bordeaux Del Canavest / ис пахан Капитал,с...
Sydoruk Viktor Сидорук Віктор iconВиктор Милан. Черный дракон Viktor Milan "Black Dragon". Виктор Милан "Черный Дракон"

Разместите кнопку на своём сайте:
kk.convdocs.orgБаза данных защищена авторским правом ©kk.convdocs.org 2012-2017
обратиться к администрации
kk.convdocs.org
Главная страница