Олена Лук’янова
Скачать 83.47 Kb.
НазваниеОлена Лук’янова
Дата конвертации11.06.2013
Размер83.47 Kb.
ТипДокументы
ПРО ДЕЯКІ ЖІНОЧІ ЖУРНАЛИ ВИДАВНИЧОГО КОНЦЕРНУ “БУРДА-УКРАЇНА”

Олена Лук’яноваРаніше кожен український громадянин виписував безліч журналів щомісяця – науково-популярних, літературних, жіночих, дитячих та ін. Видань для чоловіків на той час не було, а сильній половині людства пропонували читати “Моделист-конструктор” або “Советское фото”. Жіночі журнали також призначалися зовсім не “пані”, а “радянським трудівницям”. Проте вся країна знала, що нового відкрили вчені, що сталося в світі, якими спідницями будуть хизуватись ці самі “трудівниці” тощо. Зовнішньо влада намагалася створити враження “усіх можливостей”, “доступності до всіх благ цивілізації”, якому підпорядковувалися й ті нечисленні жіночі видання, що виходили у Радянському Союзі. На той час часописи висвітлювали різноманітні проблеми культурно-просвітницької роботи. Вони писали про ліквідацію неграмотності, про відкриття шкіл, бібліотек, читалень, про передових представниць інтелігенції тощо. Постійною темою статей, кореспонденції були повідомлення про самих активних робітниць і селянок.

На початку 1990-х років читацькі інтереси змінилися – статті про доярок-ударниць як еталон жіночності, цнотливі поради з етики сімейних стосунків більше не влаштовували читачів. Хотілося нових вражень, нових журналів.

І тому останнім часом помітна тенденція – освоєння інформаційного ринку жіночої преси України зарубіжними виданнями міжнародного класу. Ці часописи формують систему загальнонаціональних інформаційних стосунків, спираються на інтереси жінок різних країн та регіонів, на їх потребу в спілкуванні на міжнародному рівні. Наскільки такі видання вписуються у систему жіночої преси України, чи знайшли вони свою “нішу” у медіа-просторі, свого читача? Це наглядно можна простежити на прикладі германського видавничого концерну “Бурда”.

1997 рік став початком цілої низки жіночих видань, серед яких стабільністю й розголосом вирізняються журнали видавничого концерну “Бурда-Україна”: “Лиза”, “Burda”, “Лиза. Добрые советы”, “Лиза. Приятного аппетита”, “Отдохни” тощо. Ці видання невеликі за обсягом і здатні вразити різноманітністю тематики та вмінням віднайти відповідну “нішу” у медіа-просторі аби забезпечити собі певну групу читацької аудиторії [1,90]. Крім того, читачі були приємно здивовані, довідавшись, що “Burda”, за порадами якої більше десяти років вдягалися елегантні жінки, тепер теж виходить в українській редакції.

Протягом всієї історії концерну Burda його основним активом був журнал “Burda moda”, заснований у 1950 році Енне Бурдою. Зараз журнал виходить майже в 100 країнах 20 мовами. Щоб домогтися цього успіху, маленьке німецьке підприємство необхідно було перетворити в міжнародний медіа-концерн. Реалізацію цього плану здійснив один із синів фундаторки – Губерт Бурда, який зумів за короткий час перетворити невеликий німецький видавничий будинок в інтернаціональний медіа-концерн Hubert Burda Media. Спочатку будівництво імперії почалося в Росії, а потім у Польщі, Румунії, Чехії, на Україні тощо.

Із створенням дочірнього підприємства – концерну “Бурда-Україна” -наша держава здобула “найпопулярніший журнал мод у світі” – щомісячник Енне Бурди “Burda moda” з новими колекціями вбрання, рекомендаціями щодо шиття, в’язання, рукоділля, краси і здоров’я, кулінарії, а також додатками-інструкціями, як власноруч подбати про вбрання до лиця й домашній затишок [2,19]. Джерелом ідей “Burda moda” стала паризька мода. Але адаптована до можливостей представниць середнього класу, вона відповідала саме їх запитам та потребам. Енне Бурда чітко уявляла, що потрібно цим жінкам. Почавши свою видавничу діяльність у зрілому віці – в 40 років, вона прекрасно розуміла бажання жінок виглядати красивіше, молодше, впевненіше у собі [3,41]. Це видання знайомить своїх читачок з останніми тенденціями міжнародної моди, яка виступає як частина буття жінки, як елемент певного образу життя, який допомагає досягти комфорту, гарного настрою, високого естетичного смаку тощо. У журналі завжди надзвичайно широкий вибір моделей: від строгих ділових костюмів і невимушених комплектів до чарівних вечірніх туалетів. Ця різноманітність дає можливість кожній жінці підкреслити свою індивідуальність і створити свій неповторний стиль. Енне Бурда стала для всього світу втіленням практичного і жіночого стилю. Вона мудро керує виробництвом, намагаючись зробити усе можливе, аби читачам не бракувало свіжих ідей і оригінальних рішень, щоб журнал завжди давав основу для творчості.

На відміну від універсального журналу “Burda moda” видавничий будинок заснував у нашій країні велику кількість часописів певного предметно-тематичного напрямку, які стали свого роду додатками до основного видання, але з часом отримали статус самостійних. Це журнали “Рецепты красоты”, “Burda. Блузы. Юбки. Брюки.”, “Burda. Детская мода”, “Burda. Вышивка крестом”, “Burda. Шитьё для новичков”, “Burda. Филейное вязание”, “Burda. Мода для невысоких” тощо. Поява спеціальних видань – це наступний крок, щоб задовольнити жіночі потреби. Підкреслимо, що ці випуски значно доповнили список журналів, призначення яких допомогти жінці в будь-яких життєвих ситуаціях.

Видавництво “Бурда-Україна” стало стрімко розвиватися, і на сьогодні пропонує читачам вже 70 видань – постійних журналів і спецвипусків: “Verena”, “Anna”, “Cool-Girl”, “Сделай паузу”, “Правдивые истории” тощо.

“За ці роки ми пройшли шлях від маленької редакції до могутнього видавництва, що об’єднує талановитих і енергійних однодумців, - говорить генеральний директор “Бурда-Україна” Сергій Атаман. – Наша заповітна мрія – працювати так, щоб кожен житель України міг знайти в нашому асортименті свій журнал, що зробить його життя гармонійним і цікавим”.

За останні роки цей видавничий концерн завоював серйозні позиції на ринку засобів масової інформації. Цей успіх компанія намагалася закріпити, зосередивши свої зусилля саме на ринку щотижневих видань. Один за одним з’являлися щотижневики “Отдохни”, “Cool”, “Cool-Girl”, а також щомісячники “Лиза. Приятного аппетита”, “Лиза. Добрые советы”, “Verena” тощо. Ці журнали призначені для масового читача, незалежно від його зацікавлень і заслуговують окремого розгляду.

Так, щотижня, не знаючи затримок, із гаслом “Все краски жизни для тебя!” знаходить своїх читачок журнал “Лиза”. “Ми прагнемо, не будуючи повітряних замків, не обіцяючи рецептів щастя й уникаючи “дурниць”, дати жінкам можливість реалізувати свої мрії: бути сильною і привабливою, налагодити стосунки з близькими, досягти успіхів на роботі”, - говорить головний редактор журналу Ірина Коротич. Вже 5 років це видання виходить у 9 європейських країнах. У Чехії воно має назву “Катка”, в Румунії – “Иоанна”. “Лиза” відкриває перед читачами казковий світ моди та краси. У кожному номері журналу матеріал розподіляється між розділами: “Актуально”, “Мода и красота”, “Для дома, для семьи”, “Будем здоровы!”, “Кулинарные страницы”, “Советы”, “Путешествие”, “Калейдоскоп”. Разом із “Лизою” ви можете і поговорити, і поміркувати, і посміятися, і поділитися своїми секретами, і отримати корисних порад. На перших сторінках журнал пропонує подорож у світ моди, де подані нові ідеї українських дизайнерів (“Сезоны моды-2003 бесследно не прошли… Яркие краски, колоритные детали, лёгкие материалы и безупречный стиль”). У рубриці “Письма о личном” ви отримаєте відповідь на найпотаємніші питання. “Лиза” готова допомогти вам і гарантує анонімність. Поспілкувавшись з “домашнім лікарем”, можна довідатись про рецепти народної медицини, дізнатись про нові лікарські препарати. Окрім цього, вистачає місця й для психотесту, розмов про інтимне “Между нами”, неодмінний кросворд на дозвіллі, розіграші призів, калейдоскоп мозаїчних подій і культурно-мистецьких перипетій, гумор, гороскоп. Пізнавальні публікації про інші країни світу, що мають характер прихованої реклами, присутні на сторінках часопису.

Інтерв’ю з зірками, сучасна, практична мода, поради дизайнерів, які можуть бути реалізовані в будь-якій квартирі, секрети макіяжу, кулінарні рецепти, матеріали про таємниці чужого життя, новий погляд на кохання та партнерство, подорожі – ось неповний перелік усього, що може запропонувати “Лиза”.

Окрім “Лизы”, восени 1997 року на ринку засобів масової інформації з’явився журнал “Отдохни (Почитай. Разгадай. Выиграй.) ”, який не належить до суто жіночих видань, але в усьому – змісті, оформленні, сентиментально-романтичних оповідях і детективах “для швидкого читання” перевага віддається жінці. У журналі в цікавій і розважальній формі зібрані всі теми, що хвилюють жіночу аудиторію: мода і краса, кохання і родина, психологія і діти та ін. На сторінках журналу жінки знайдуть корисні поради, гуморески, екстраскладні головоломки, сканворди, психологічні тести тощо. Відпочиваючи від буденної суєти, розгадуючи кросворди, можна виграти грошові призи, подорожі, косметику, побутову техніку. Масовий журнал для читання “Отдохни” пропонує матеріали у рубриках “Светская хроника”, “Мода завтра”, “Уютный дом, цветущий сад”, “История любви”, “Ваш стиль”, “Народная медицина”, “Женская судьба”, “Дела семейные”. Загальнопізнавальні матеріали зібрані у невеликих розділах про тварин “Люди и звери”, подорожі світом і туристськими маршрутами України “Путешествие”, курйози життя та ін.

Щомісячний журнал для читання “Правдивые истории”, який з’явився нещодавно на прилавках кіосків, містить гостросюжетні життєві історії, які супроводжуються кольоровими фотоілюстраціями. Тематика статей стосується всього, що нас хвилює: кохання і зрада, злочин і покарання, гроші, спадщина, стосунки з близькими тощо. Крім того, у кожному номері кросворди, гумористичні сторінки зі свіжими анекдотами, поетична сторінка і щомісячний гороскоп для всіх знаків Зодіаку.

Продовженням “серіалу” концерну “Бурда-Україна” стали “Лиза. Добрые советы” й “Лиза. Приятного аппетита”. Жіноча періодика тісно переплітається з журналами для сімейного читання, які останнім часом часто з’являються на ринку засобів масової інформації. Оскільки інтереси сім’ї традиційно вважаються жіночою прерогативою, то до таких видань в першу чергу звертається жіноча аудиторія. На 84 сторінках журналу “Лиза. Добрые советы” читачки знайдуть усе, що може цікавити сучасну жінку: останні тенденції у світі моди, секрети привабливості, гарного самопочуття, домашнього затишку і гармонії у стосунках з близькими, як правильно вибрати свій імідж, щоб завжди бути бажаною гостею, вміти мистецьки себе представити, як навчитися вірити в себе і свої сили, як самореалізуватися. Для сучасної жінки це дуже важливо.

Журнал “Лиза. Приятного аппетита” для тих, хто куховарить з великим задоволенням. На сторінках цього видання редакція запропонує вам професійні рецепти приготування страв, календарі сезону, розповість, як потрібно харчуватися і використовувати для здоров’я всі можливі багатства природи.

Не забарилися на українському ринку засобів масової інформації й щомісячні журнали для творчих натур “Anna” та “Verena”. Вони створені для жінок, які люблять шити, модно вдягатися, комбінувати предмети одягу тощо. Ці видання присвячені улюбленому жіночому заняттю – рукоділлю та в’язанню. Поряд з обов’язковим наочним навчальним курсом у них містяться рекомендації, креслення, інструкції, схеми, як власноруч подбати про вбрання до лиця.

У наш час більшість видань для жінок намагаються триматися єдиного курсу – на вроду, допомогу в осягненні мистецтва вбиратися, вміти доглянути за житлом, кухнею та всією родиною, створюючи щоденне свято життя [2,13]. Ми допускаємо, що статті про те, як потрібно елегантно вдягатися, смачно готувати, приємно відпочивати, можуть бути корисними. Однак не можемо погодитися, щоб усе видання обмежувалось тільки цим. Переважна більшість жінок нашої країни працює, і їм потрібна й інша інформація. Ми дійшли висновку, що в зв’язку з активізацією поведінки жінки, зміцненням родини журнали рідше звертаються до гострих соціальних тем. Серед них – поліпшення умов жіночої праці, стан здоров’я жінок, підвищення ефективності охорони материнства, методи боротьби з негативними явищами, жіночою та дитячою наркоманією, алкоголізмом, злочинністю, діяльність урядових структур для ліквідації цих явищ. На жаль, на жінок самостійних, активних, творчих видавничий комерційний ринок не розрахований.

У цій статті ми розглянули окремі видання концерну “Бурда-Україна”. Ці часописи виконують свою функцію на ринку засобів масової інформації в Україні. Вони розважають і культивують споконвічні жіночі цінності: бути господинею, матір’ю, дружиною. Цим вичерпуються завдання зазначених часописів. І дійсно, на початковому етапі у 1993-98 роках вони повністю задовольняли читацьку аудиторію. Але сьогодні на ринку безліч видань, які повторюють або варіюють тематику і проблематику розглянутих видань. А жіноча аудиторія вимагає більш вдумливого, аргументованого, психологічно обґрунтованого підходу до своїх проблем. Наші сучасниці чекають нового, більш відповідального, більш правдивого, більш зваженого слова. Часописи концерну “Бурда-Україна” сприймаються як суто розважальні, і тим самим вони можуть швидко втратити свою аудиторію.

SUMMARY
This article is devoted to issues of concern “Burda-Ukraine”. These journals acquaint us with the newest tendencies in the world of fashion, culture and high life; tell us about favourite woman occupations – needlework and knitting.

СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ


  1. Бравчук Я. Жіноча преса Данії: основні типологічні моделі та особливості її функціонування у системі друкованих періодичних видань//Науково- практичний збірник: Видавнича галузь і кадри: досягнення, проблеми, перспективи. – Львів, 2002.

  1. Сучасна жіноча преса в Україні: Покажчик/ Упоряд. А.М. Волобуєва, Н.М.Сидоренко. – Київ, 1998.

  2. Ямпольская Р.М., Серкова А.С. 10-летие деятельности в России германского издательского концерна “Бурда”// Вестник Московского университета. Серия №10. Журналистика. - 1998. - №6.


Надійшла до редакції 15 жовтня 2003 р.

Похожие:

Олена Лук’янова iconБотанико-биологические особенности
Лук-батун (лук татарский, лук дудчатый, лук песчаный) (Allium fistulosum L.) многолетнее травянистое растение, возделываемое ради...
Олена Лук’янова icon«Луковые слёзы или почему мы плачем, когда режем лук»
Что это? Да, это лук. Прочитав эту загадку, у меня появилось два вопроса. Первый вытекает из первой части загадки: «Зачем мы едим...
Олена Лук’янова iconЛуковые слёзы, или почему мы плачем, когда режим лук? Отгадайте загадку:(Слайд1) «Прежде чем его мы съели, Все наплакаться успели»
Что это? Да, это лук. Прочитав эту загадку, у меня появилось два вопроса. Первый вытекает из первой части загадки: «Зачем мы едим...
Олена Лук’янова iconКак выращивать лук-батун?
Весенний авитаминоз не страшен тому, у кого на грядке растет первая зелень – многолетний лук
Олена Лук’янова iconО хлебе насущном
Мы помним рыбу, которую в Египте мы ели даром, огурцы и дыни, и лук, и репчатый лук и чеснок (Числа, 11-5 250])
Олена Лук’янова iconРизотто с грибами и сыром
Разогреть сливочное и оливковое масла в большой сковороде, обжарить лук и все грибы, помешивая, пока лук не станет мягким. Добавить...
Олена Лук’янова iconПравила игры Warhammer fb: Вторжение Хаоса mg "Legion" 11. 04. 2011
Все боеприпасы будут проверяться в паре с оружием, если ваш лук будет ломать ваши стрелы при попадании в твердую цель, то ни лук...
Олена Лук’янова iconРыбное заливное из судака
Далить жабры. Голову, плавники, хвост и икру (если есть) залить холодной водой. Лук, корень петрушки и морковь вымыть, очистить....
Олена Лук’янова iconСалат "Десяточка" Баклажаны средней величины 10 штук
Затем порежьте баклажаны кружочками толщиной 0,7-1 см, помидоры – дольками, лук и красный перец – полукольцами или соломкой. Все...
Олена Лук’янова iconНестеренко Олена Олександрівна Національний гірничий університет
Перелік ключових слів: фільтрування, проникність, електрогідроімпульс, акустичні хвилі
Разместите кнопку на своём сайте:
kk.convdocs.orgБаза данных защищена авторским правом ©kk.convdocs.org 2012-2019
обратиться к администрации
kk.convdocs.org
Главная страница